2013/01/22
Portal branży budowlanej

2013/01/22

Maszyny

Agromex: Teraz czas na myjnie

Znana od ponad 20 lat na rynku akcesoriów i części dla techniki rolniczej spólka Agromex, chce w tym roku rozszerzyć swoją ofertę o amerykańskie, innowacyjne, automatyczne myjnie bezdotykowe. Systemy RAZOR i Washworl High Velocity to przede wszystkim dokładniejsze mycie i lepszy komfort realizacji usługi. Przy ciągle rosnących cenach oferowana przez Agromex technologia pozwala na obniżenia zużycie wody, prądu oraz środków chemicznych, a w konsekwencji niższe koszty funkcjonowania.  Pierwsze myjnie zostaną uruchomione w tym roku.
W Polsce powstaje ok. 300 nowych myjni rocznie. Rośnie zainteresowanie tymi samoobsługowymi i bezdotykowymi, które z kolei stają się impulsem dla rozwoju branży warsztatowej. – Rynek w Polsce rozwija się, ale widoczne jest też lekkie wyhamowywanie budowy nowych myjni – uważa Cezary Bulwicki, dyrektor zarządzający Washworld w spółce Agromex. – Obserwujemy systematycznie realizowane modernizacje myjni. Naszym zdaniem, zamiast kolejnego ulepszenia, czy udoskonalenia starszych modeli myjni szczotkowych lepiej zdecydować się na wprowadzenie w to miejsce myjni automatycznej bezdotykowej. Możliwe jest zresztą mixowanie myjni szczotkowych lub bezdotykowych z myjniami automatycznymi. Nie ulega jednak wątpliwości – dodaje z przekonaniem Cezary Bulwicki -, że przyszłość będzie należeć do myjni bezdotykowych. A nasza oferta skierowana jest do tych, którzy chcą trwale funkcjonować na tym rynku – podsumowuje.

agromex myjniaWygodnie, bezdotykowo i bez biegania wokół samochodu
Samodzielne i tańsze mycie, jakie oferują myjnie bezdotykowe jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla kierowców. Umożliwia w niedrogi i szybki sposób samodzielne umycie samochodu. Znika niebezpieczeństwo porysowania lakieru przez mechaniczne szczotki. Niestety w większości istniejących na naszym rynku myjni bezdotykowych, samodzielnność oznacza konieczność biegania z lancą wokół auta. – W myjniach High Velocity i Razor nie ma tego utrudnienia – podkreśla dyrektor Bulwicki.
Proponowane przez Agromex, systemy myjące są tak skonstruowane, że można je zamontować właściwie wszędzie. Jeżeli pomieszczenie jest do tego przystosowane to na specjalnie zaprojektowanych prowadnicach montowany jest do ściany – wózek z ramieniem myjącym. Istnieje też możliwość umieszczenia suszarki razem z wózkiem myjącym. Drugim rozwiązaniem, które można zastosować jest montaż myjni na specjalnie zaprojektowanej dla niej ramie. Myjnie High Valecity i Razor mogą być również umieszczone w pomieszczeniach zbudowanych z lekkich konstrukcji bądź w takich, w których znajdowały się wcześniej myjnie szczotkowe.
Razor?, High Valecity?, czyli kwestia wyboru
Równoczesne wprowadzanie na rynek dwóch różniących się konceptów myjni bezdotykowych, daje potencjalnym inwestorom i użytkownikom dodatkowe możliwości wyboru.  Automatyczna myjnia „High Velocity” to system oparty o specjalne ramię zawierające 18 dysz myjących. Jego pracę nadzoruje system Virtual Attendant służący do manewrowania ramieniem, tak, aby nie uszkodził wystających lusterek lub haków. Ważnym elementem, o którym należy wspomnieć jest możliwość usuwania zabrudzeń znajdujących się na podwoziu auta. Specjalnie zamontowana konstrukcja czyści podwozie, felgi i progi pojazdu.  Określenie myjni, jako automatyczna oznacza, że pracuje ona sama. Możliwe jest to dzięki systemowi, VS2 (Vehicle Sizing System) służącemu do monitorowania pracy myjni oraz oprogramowaniu Washview, które pozwala nadzorować pracę urządzenia za pomocą komputera, smartfonu bądź tabletu.   W celu zwiększenia efektywności mycia wykorzystuje się zmiękczoną wodę, która ułatwia działanie środków chemicznych. Mechanizm może też być wyposażony w system odwróconej osmozy. Spłukiwanie taką wodą wspomaga proces suszenia i sprawia, że po umyciu nie ma na aucie zacieków. Dodatkowym elementem sprawiającym, że myjnia wyróżnia się na tle innych urządzeń jest możliwość suszenia. Suszarnia może zawierać dmuchawy 10 lub 15 KM. High Velocity myje z wykorzystaniem piany trójkolorowej, która nadaje połysk i wrażenie nowości auta.
Rozwiązania zastosowane w systemie Razor są wzbogacone o dodatkowe funkcje takie jak: tzw., VS2 system pomiaru pojazdu czy system Flex Pass służący do rozprowadzania piany.  – Kilka innych rozwiązań zmodyfikowano, aby usprawnić działanie myjni, np. łańcuch ochronny na kable, wprowadzenie napędu pasa zębatego czy montowanie nowoczesnych sensorów na ścianach w celu lepszego pomiaru pojazdu – wyjaśnia C. Bulwicki.

Firma Agromex Sp. z o. O., działa na rynku techniki rolniczej od 1991 roku.  Agromex jest jednym z głównych dostawców na polski rynek pasów klinowych, ogumienia rolniczego oraz łańcuchów Galle’a. Firma zaopatruje w ogumienie rolnicze, przemysłowe i ciężarowe około 1000 klientów w całym kraju.

Więcej informacji…

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: Maszyny.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko