2011/04/21
Portal branży budowlanej

2011/04/21

Maszyny

BH-Ruda: urządzenie do mechanicznego urabiania skał

W marcu 2011 Biuro Handlowe Ruda wraz z przedstawicielem firmy Vermeer przeprowadziło testy twardości kamienia w kilkunastu kopalniach województwa świętokrzyskiego. Wyniki od 20 MPa w kopalni gipsu do ok. 140 MPa w kopalniach wapienia potwierdziły możliwość zastosowania Terrain Levelera.

Szacunkowe wydajności od 400 do nawet 800 t/h przy kosztach poniżej 4zł/tonę uzyskanego materiału 0-250mm najlepiej obrazują możliwości tej maszyny.

Przy pomocy urządzenia firmy Vermeer TL1255 skutecznie można eliminować problemy z wierceniem i strzelaniem w niektórych kopalniach, przy równoczesnym uzyskaniu olbrzymiej wydajności i niskim koszcie uzyskania tony materiału.

Ze względu na koszty eksploatacyjne jest to urządzenie zalecane przede wszystkim do kopalń dolomitu, cementowni i zakładów wapienniczych o niskim wskaźniku abrazywności skały.

Wydajności. Terrain Leveler TL1255, model o szerokości bębna roboczego 3.7m i głębokości urabiania do 60 cm, skrawając kolejne warstwy skały osiąga wydajność (w zależności od materiału) do 1000 t/h uzyskując frakcje ok. 0-300mm nadające się bezpośrednio na drugi stopień kruszenia.

Główne zalety:
– Eliminujemy wiercenie i strzelanie, ciężkie koparki do załadunku materiału oraz ciężkie wozidła do transportu materiału o dużych gabarytach i dużych węzłów kruszących pierwszego stopnia.
– Po zebraniu materiału  ładowarkami otrzymujemy równe podłoże, które nie niszczy opon ładowarek i wozideł.
– Produkt 0-300mm bardziej kubiczny niż po strzelaniu i kruszarce szczękowej.
– Otrzymujemy materiał, który może być transportowany zwykłymi wywrotkami bezpośrednio na drugi stopień kruszenia.

Dostawiając mobilne kruszarki stożkowe lub udarowe możemy bezpośrednio na złożu produkować mieszanki lub grysy.

Urządzenie to zapewnia wydajność i zaawansowany poziom techniczny, jakiego nie jest w stanie zaoferować w dniu dzisiejszym żadna inna maszyna.

Poprzez regulowanie rozstawu i ilości zębów, prędkości obrotowej bębna oraz jazdy maszyny możliwe jest świadome planowanie uziarnienia urabianego materiału.

Kierunek obrotu organu urabiającego oraz umocowanie zębów ma bardzo korzystny wpływ na rozkład sił powodujących urabianie i na finalny produkt – brak rozkruszania skał.

Charakterystyka urabiania jak i charakterystyka pracy całej maszyny daje niespotykane możliwości. Umożliwia urabianie skał i prowadzenie ciężkich prac ziemnych tam, gdzie dotychczasowe metody okazywały się nieopłacalne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania, w miejscach gdzie z powodu bliskości budynków mieszkalnych lub bliskiej odległości dróg wprowadzono zakaz prowadzenia robót strzałowych.

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: Maszyny.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko