2012/07/25
Portal branży budowlanej

2012/07/25

Maszyny

Dunlop: Opony do dźwigów z wyższym indeksem prędkości

Dopuszczalna prędkość zwiększona do 80 km/h

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Dunlop zwiększył indeks prędkości popularnych opon do dźwigów – Dunlop 445/95R25 SP ER50. Są one zaprojektowane specjalnie z myślą o maszynach pracujących w terenie, a jednocześnie często pokonujących długie dystanse po tradycyjnych drogach. Tak więc dla operatorów tego typu maszyn kluczowe jest uzyskanie możliwie najwyższych prędkości. Nowa wersja opon SP ER50 wyróżnia się zwiększoną do 80 km/h dopuszczalną prędkością.
Dunlop SP ER50 cechuje wszechstronna, niekierunkowa konstrukcja, wytrzymała budowa i szeroka stopka. Oponę opracowano z myślą zwłaszcza o dźwigach terenowych, najczęściej stosowanych w branży budowlanej, przemyśle, przy budowie statków i w portach. Dla operatorów bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze opon jest zachowanie dźwigu na drogach, szczególnie podczas jazdy po trasach szybkiego ruchu. Nowa opona posiada indeks nośności i prędkości 174F (wcześniej 177E), co zwiększa dopuszczalną prędkość z 70 km/h do 80 km/h przy maksymalnym obciążeniu 6700 kg na oponę przy wyższej prędkości.
Konstrukcja opony SP ER50 zapewnia dobrą kierowalność i ułatwia manewry na wszystkich rodzajach nawierzchni. Bieżnik wyróżnia się ciągłą strefą centralną o zygzakowatym kształcie, co poprawia styk opony z nawierzchnią, zapobiega wibracjom i zwiększa komfort jazdy. Duże rowki zapewniają dobrą trakcję, a szeroka stopka opony umożliwia właściwy rozkład obciążenia, co przekłada się na równomierne zużycie opony. Bardzo ważna w oponie do dźwigu jest wzmocniona konstrukcja i stabilność, uzyskane dzięki zamkniętym blokom barkowym.
„To najlepsze opony, jakie kiedykolwiek montowaliśmy w naszych dźwigach. Pokonały już u nas 13 250 kilometrów i wykazują doskonale równomierne zużycie.
Nie stwierdziliśmy również żadnych śladów nagrzewania barków czy obszaru drutówki, co jest dużym osiągnięciem zważywszy,  że dźwig regularnie pokonuje ponad 210 km bez zatrzymywania się dla schłodzenia opon” – powiedział, po przetestowaniu nowych opon Dunlop ER50, Paul Coussens – właściciel wiodącego brytyjskiego przedsiębiorstwa wynajmu dźwigów Coussens of Bexhill Ltd.
„Nowa wersja opon Dunlop SP ER50 to nasza odpowiedź na potrzeby klientów. Niezawodność i możliwość pokonywania dźwigami długich dystansów z maksymalną prędkością to kluczowe właściwości wymagane przez operatorów, a nasza nowa opona spełnia oba te oczekiwania”  – powiedział Stephan Renson, Menedżer marketingu opon przemysłowych Goodyear Dunlop w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat. Wielu wiodących światowych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 53 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 72 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji…

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: Maszyny.
Słowa kluczowe:
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko