2013/01/02
Portal branży budowlanej

2013/01/02

Maszyny, Pojazdy

Goodyear: FleetOnlineSolutions dla operatorów opon przemysłowych

Internetowe raporty z zarządzania oponami pokazują koszty ich użytkowania i umożliwiają uzyskanie wymiernych oszczędności

Goodyear wprowadza system FleetOnlineSolutions Mobile Technical Evaluation (FOS Mte) dla klientów użytkujących opony przemysłowe w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Internetowy system zarządzania oponami umożliwia wysyłanie raportów z inspekcji opon przy każdej wizycie, co daje klientowi szybki wgląd w stan ogumienia użytkowanego przez daną flotę. System dostarcza również informacji o aktualnych kosztach, a co za tym idzie przyczynia się do  usprawniania procesu zarządzania oponami.
Wprowadzenie FOS Mte to istotne ułatwienie dla operatorów branży budowlanej, użytkujących maszyny do robót ziemnych oraz inny ciężki sprzęt. System umożliwia dostarczanie przedstawicielowi floty raportów z inspekcji floty bezpośrednio, za pośrednictwem łącza internetowego. W raportach można znaleźć szczegółowe informacje na temat wszystkich opon, obejmując takie dane, jak:  prognoza parametrów – osiągów, porównanie zmierzonego ciśnienia opony z zalecanym, koszt eksploatacji opony na godzinę, liczba przepracowanych godzin przypadających na milimetr bieżnika, wskaźnik ryzyka dla wartości – odchylenie parametru ciśnienia od wartości zalecanej, przeliczane na walutę lokalną, oddzielnie dla każdej opony danego pojazdu; wskaźnik ten ilustruje jakie koszty spowoduje niewłaściwy poziom ciśnienia w oponie jeżeli dana opona będzie w użytkowana w tym stanie do końca jej żywotności.
„Klienci nie myślą o eksploatacji opon w kategoriach jednostek ciśnienia, ale w przeliczeniu na euro lub ich walutę lokalną. Dlatego postanowiliśmy przeliczyć odchylenie faktycznego ciśnienia w oponie od poziomu zalecanego na praktyczny wskaźnik: ‘ryzyka dla wartości’, obejmujący cały okres eksploatacji opony. Zmierzone wartości ciśnienia przeliczane na ich koszty finansowe są dla naszych użytkowników znacznie bardziej klarowne. System oblicza również wartość inspekcji, przeprowadzanej przez naszych ekspertów – nie wszystkie marki opon premium oferują obecnie taką usługę” – powiedział Stephan Renson, menedżer ds. obsługi posprzedażnej opon przemysłowych Goodyeara w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Program FOS Mte uruchomiono 15 listopada ub. roku w większości europejskich państw. RPA, Rosja i kraje Bliskiego Wschodu zostaną nim objęte w pierwszym kwartale 2013 roku.
Jednymi z pierwszych operatorów korzystających z systemu FOS Mte były tureckie firmy Celiktas i Kumsan. Ich przedstawiciele byli pod wrażeniem szybkości generowania raportów, jednak największym uznaniem cieszył się raport ‘ryzyka dla wartości’. Zestawienie, uznawane za jedyne tego typu w branży, pomaga klientom zrozumieć ryzyko finansowe związane z użytkowaniem opon z niewłaściwym poziomem ciśnienia powietrza.
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą  w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 53 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 71 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji…

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: Maszyny,Pojazdy.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko