2011/08/01
Portal branży budowlanej

2011/08/01

Maszyny

Volvo: uroczyście obchodzi sukces w konkursie o nagrodę Red Dot

Firma Volvo Construction Equipment uroczyście obchodzi odebranie prestiżowej nagrody Czerwonej Kropki (Red Dot Award), którą przyznano jej za innowacyjną ładowarkę kołową L220G.

Zespół projektantów Volvo Construction Equipment spotkał się w ubiegłym tygodniu z innymi wiodącymi wynalazcami z całego świata na ceremonii wręczenia nagród Red Dot, która odbyła się w Essen w Niemczech.

Zespół Volvo, złożony z projektantów i konstruktorów, pojechał do muzeum nagrody Red Dot w Essen, aby odebrać nagrodę za rok 2011 otrzymaną za ładowarkę kołową Volvo L220G.

Ładowarka Volvo L220G pokonała tysiące kandydatów w kategorii ‘pojazdy’ i otrzymała nagrodę Czerwonej Kropki – najbardziej cenione na świecie wyróżnienie za jakość wzornictwa przemysłowego. Aby otrzymać nagrodę, maszyna musiała zostać oceniona przez surowe jury składające się ekspertów w dziedzinie wzornictwa, którzy przyznawali punkty za innowacyjność, jakość, trwałość i wpłyn na środowisko naturalne. Model Volvo L220G, wchodzący w skład nowej serii G ładowarek kołowych Volvo, przyciągnął uwagę jurorów dzięki nowej konstrukcji, która pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć wydajność.

Stina Nilimaa Wickström, dyrektor działu wzornictwa, uśmiechała się z dumą, odbierając nagrodę w imieniu firmy i zespołu projektantów. „Jest to prawdziwy symbol ciężkiej pracy i kreatywności pracowników firmy Volvo” – powiedziała. „Ogromną satysfakcją było obserwowanie, jak ładowarka kołowa L220G schodzi z papieru kreślarskiego i staje się prawdziwą maszyną, a następnie otrzymuje międzynarodową nagrodę w dziedzinie wzornictwa! Wiem, że mogę wypowiadać się w imieniu całej firmy, mówiąc, jak dumna jestem z tego wyróżnienia – dowodzi ono, że jesteśmy liderem w dziedzinie innowacyjności i projektowania maszyn światowej klasy. Jednak jest to możliwe wyłącznie dzięki wspaniałej pracy zespołowej.”

Stina Nilimaa Wickström odebrała nagrodę w towarzystwie starszego projektanta Johna Samuelssona oraz konstruktorów Marcusa Koggdala, Henrika Kroksmyra i Claes-Görana Svenssona, którzy pomogli wcielić innowacyjne pomysły w życie.

Nagrodzoną ładowarkę kołową Volvo L220G można obejrzeć w internetowej galerii laureatów nagrody Czerwonej Kropki.

Wszystkie projekty wyróżnione nagrodą Czerwonej Kropki można obejrzeć bezpośrednio w muzeum nagrody Czerwonej Kropki w Essen w Niemczech od 5 do 31 lipca w ramach specjalnej wystawy zatytułowanej: Wzornictwo na scenie – laureaci nagrody Czerwonej Kropki za wzornictwo produktów w roku 2011.

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: Maszyny.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko