2012/06/18
Portal branży budowlanej

2012/06/18

News

Komatsu: Hybryda w koparce

Firma Komatsu wprowadza na rynek pierwszą na świecie seryjnie produkowaną koparkę gąsienicową z napędem hybrydowym HB215LC-1. Koparka ta otrzymała certyfikat innowacyjności wydany przez IMBiGS. Dokument ten upoważnia jej nabywcę do ubiegania się o dofinansowanie zakupu ze środków Unii Europejskiej.
Nowa generacja koparek, dzięki połączeniu silnika spalinowego z elektrycznym, zużywa do 40% mniej paliwa oraz znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jego innowacyjna konstrukcja pozwala na odzyskiwanie energii powstającej w wyniku obracania się nadwozia z łyżką przez generator elektryczny mechanizmu obrotu. Przekazywana do kondensatora i magazynowana w ten sposób energia wykorzystywana jest ponownie przez główny generator elektryczny i wspomaga silnik spalinowy w czasie napędzania wyposażenia roboczego koparki.  HB215LC-1 to obecnie prawdopodobnie najbardziej zaawansowana  technologicznie i niezawodna koparka na rynku. Operator koparki ma ponadto do wyboru 5 trybów pracy, umożliwiających optymalizację osiągów i zużycia paliwa, w zależności od wymagań miejsca pracy. Maszyna wyposażona jest także w znany już system monitorowania zdalnego – KOMTRAX – rejestrujący m.in. czas pracy, poziom paliwa czy poziom płynu w układzie chłodzenia. Zasięg ramienia koparki wynosi maksymalnie 9,9 metrów, zaś głębokość kopania 6,6 m.

Czytaj więcej…

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: News.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko