2013/02/26
Portal branży budowlanej

2013/02/26

News

Ruukki: umacnia pozycję rynkową w Polsce

Stal Ruukki_miniFiński producent stali, Ruukki, zwiększa częstotliwość dostaw z huty w Raahe w Finlandii do portu w Szczecinie. Już teraz przez Szczecin przechodzi rocznie kilkadziesiąt tys. ton fińskiej stali.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem Ruukki zagwarantuje tym samym elastyczność dostaw dla klientów z Polski i krajów z południa i wschodu Europy.
Począwszy od marca 2013 r. częstotliwość transportu stali z największej huty Ruukki w Raahe do portu w Szczecinie ulegnie zwiększeniu. Stal będzie dostarczana raz w tygodniu, a nie co drugi tydzień, jak w chwili obecnej. Oprócz rynku polskiego, transportem barkowym, samochodowym oraz koleją stal trafia do klientów koncernu z Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i krajów bałkańskich. Zmiana w harmonogramie dostaw dotyczy zarówno standardowych blach walcowanych na gorąco, jak również stali specjalnych takich jak: wysokowytrzymała stal Optim, trudnościeralna stal Raex, stal pancerna Ramor czy stal typu Laser.
Strategicznym celem spółki jest dalsze umacnianie swojej pozycji rynkowej w Polsce oraz poszerzenie sieci dystrybucji o nowe, głównie wschodzące rynki. Dlatego też Ruukki chce wyjść naprzeciw potrzebom odbiorców. – Zaczynamy cotygodniowe transporty, aby zapewnić lepszą obsługę klientów, którzy będą mogli usprawnić zarządzanie zapasami i dostosować odbiór stali do swoich procesów produkcyjnych. Częstsze dostawy skrócą również czas realizacji zamówienia do jednego tygodnia – mówi Roman Kaiser, wiceprezes ds. sprzedaży w Ruukki w Europie Środkowo – Wschodniej i Niemczech.
Ruukki prowadzi działalność w blisko 30 krajach, ale rynek polski, obok Skandynawii i Rosji, jest dla fińskiego producenta niezwykle ważny. Decyzja spółki świadczy o wzmacnianiu obecności i zaangażowania Ruukki w Polsce. Zwiększenie częstotliwości dostaw związane jest także z rosnącym zainteresowaniem ofertą stali specjalnych Ruukki.

O Ruukki:
Fińska firma Ruukki specjalizuje się w produkcji stali, konstrukcji stalowych i pokryć dachowych. Firma dostarcza klientom energooszczędne rozwiązania, zapewniając tym samym lepsze warunki życia i pracy.
W Polsce, obok biur sprzedaży, Ruukki posiada fabrykę komponentów stalowych  w Obornikach pod Poznaniem (m.in. płyta obornicka, energooszczędne płyty warstwowe), centrum serwisowe świadczące usługi prefabrykacji stali i magazyny.

Ruukki zatrudnia na świecie około 9000 pracowników i dysponuje rozległą siecią dystrybucji między innymi w Rosji, Skandynawii i pozostałych krajach Europy oraz na rynkach wschodzących takich jak: Indie, Chiny czy Ameryka Południowa. W 2012 roku obroty netto firmy wyniosły 2,8 miliarda euro. Spółka notowana jest na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NASDAQ OMX (Rautaruukki Oyj: RTRKS).

Więcej informacji…

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: News.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko