2012/10/30
Portal branży budowlanej

2012/10/30

Maszyny, News

Volvo:10 lat fabryki koparkoładowarek Volvo we Wrocławiu

W 2012 roku mija 10 lat od momentu rozpoczęcia produkcji koparkoładowarek Volvo we Wrocławiu. Maszyny te cieszą się ogromną popularnością wśród klientów na całym świecie.  Do tej pory fabryka dostarczyła już klientom ponad 16700 koparkoładowarek Volvo.

Produkcja koparkoładowarek Volvo we Wrocławiu rozpoczęła się w 2002 roku. Powstające tutaj modele zaprojektowano specjalnie z uwzględnieniem wymogów klientów, a wrocławska fabryka została odpowiednio pod tym kątem przygotowana. Obecnie produkowana jest tu nowa generacja koparkoładowarek Volvo – BL 71B i BL 61B.

Fabryka koparkoładowarek we Wrocławiu posiada nowoczesną linię produkcyjną zorganizowaną według standardów Volvo Production System* (VPS). Na początku października 2012 roku linia ta została poddana cyklicznej ocenie audytorów Grupy Volvo pod kątem stopnia wdrożenia zasad Volvo Production System i uzyskała bardzo wysokie noty.

„10 rocznica istnienia fabryki we Wrocławiu, to czas, w którym dokonujemy pewnego podsumowania jej działalności i uważniej przyglądamy się realizowanym procesom. Osiągnięcie doskonałych wyników audytu, to dla nas wielki sukces i niewątpliwy powód do dumy, zwłaszcza w tak istotnym momencie historii fabryki. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych organizacji Volvo Construction Equipment w regionie Europy i wśród 10 najwyżej ocenianych zakładów produkcyjnych całej Grupy Volvo. Ocena audytorów potwierdza, że w naszych działaniach obraliśmy właściwy kierunek, a praca włożona w minionych latach we wdrażanie systemu, znajduje odzwierciedlenie w doskonałych wynikach, jakie obecnie uzyskujemy” – podkreśla Tommy Bengtsson – dyrektor generalny Volvo CE Wrocław.

Volvo CE we Wrocławiu to kompletna organizacja obejmująca pełny proces powstawania koparkoładowarki, począwszy od fazy projektowania i rozwoju produktu, poprzez zakupy komponentów, technologię linii produkcyjnej, produkcję, aż po pełną obsługę logistyczną i wsparcie organizacji handlowych. W Volvo CE we Wrocławiu pracuje obecnie ponad 220 osób.

Integralną częścią działalności Volvo CE w Polsce jest oddział testów i prototypów (Test & Prototype Operations) w Jaroszowie na Dolnym Śląsku, który rozpoczął działalność 10 lat temu, równolegle z uruchomieniem produkcji koparkoładowarek we Wrocławiu. Początkowo testy przeprowadzane były tylko na koparkoładowarkach, natomiast od 2004 roku oddział testuje wszystkie maszyny budowlane Volvo. W ciągu 10 lat wypracowano blisko 300 000 godzin testowych. Jest to jedyne pole testowe w Polsce przeznaczone do testów maszyn Volvo CE.

„Posiadając 10 lat doświadczenia i odpowiednio ustabilizowany proces produkcyjny, mamy solidną podstawę, aby kontynuować rozwój naszej działalności w najbliższych latach, zwiększać liczbę koparkoładowarek produkowanych przez Volvo we Wrocławiu i dostarczać naszym klientom produkt najwyższej jakości, który znają i którego od nas oczekują” – powiedział Tommy Bengtsson.

Nowoczesny design i wysoka jakość
Czym koparkoładowarka Volvo różni się od innych maszyn dostępnych na rynku?  Przede wszystkim nowoczesnym designem i jakością wykorzystywanych materiałów. Wielu klientów podkreśla, że maszyny z Wrocławia są dzisiaj najlepiej prezentującymi się maszynami na rynku i że był to jeden z powodów, dla których zdecydowali się wybrać właśnie naszą ofertę.

Trwałość jest cechą łączącą wszystkie modele maszyn Volvo. Bez względu na to, czy są to wozidła przegubowe, koparki czy ładowarki, struktury wszystkich naszych maszyn zaprojektowane są na lata ciężkiej pracy. Wysoka wydajność maszyn Volvo jest kolejną cechą, którą mocno akcentują  nasi klienci. Niezwykle silna część ładowarkowa, sterowanie za pomocą opatentowanego joysticka umożliwiającego multifunkcyjną pracę łyżką ładowarkową i zmianę kierunków jazdy, czy precyzyjna hydraulika części koparkowej dzięki systemowi flow-sharing, to tylko niektóre z zalet jakie oferują nasze maszyny.

Bezpieczeństwo
Dbałość Volvo o bezpieczeństwo, to przede wszystkim trzypunktowy dostęp do kabiny, bezpoślizgowe stopnie, dostęp serwisowy z poziomu ziemii, światła LED i wiele innych rozwiązań minimalizujących ryzyko wypadków. Wszelkie porównania jasno wskazują na fakt, iż mamy najlepszą kabinę i pod względem komfortu pracy operatora daleko wyprzedzamy inne koparkoładowarki na rynku. Tym, co ma ogromne znaczenie dla klientów i co wyróżnia naszą firmę, jest wsparcie przez sieć dealerską Volvo, w której skoncentrowana jest ogromna wiedza i doświadczenie gromadzone przez lata.

Troska o środowisko naturalne
Dokładamy wszelkich  starań, aby minimalizować oddziaływanie naszych produktów i procesów produkcyjnych na środowisko naturalne. Nasze koparkoładowarki charakteryzują się coraz niższym zużyciem paliwa, niższą emisją spalin i hałasu. Ograniczamy też emisję zanieczyszczeń i zużycie energii przez zakład produkcyjny, instalując np. inteligentny system oświetlenia pozwalający na istotne oszczędności energii.

Więcej informacji…

   

Możesz dopisać komentarz.


*
Dodano w kategorii: Maszyny,News.
Zmiana wpisu:

 

SKOCZ DO GÓRY

Witryny Wydawnictwa TruckAuto.pl: portal branży transportowej Truck auto.pl, portal branży budowlanej Motobudowa, portal dla przewoźnika drogowego eprzewoznik.pl


Witryna zbudowana w WordPress przez Tadeusza Meszko