Portal branży budowlanej

Budowa i urządzanie domu krok po kroku.

aranżacja łazienki
Architektura wnętrz

Aranżacja łazienki nie musi być droga. Jak urządzić łazienkę bez przepłacania?

Czeka Cię urządzenie nowej łazienki lub remont tej, z której korzystasz obecnie? Nie masz zbyt wiele środków na ten cel? Dzisiaj urządzenie atrakcyjnej i funkcjonalnej łazienki wcale nie musi pociągać za sobą sporych kosztów. Sprawdź, jak można urządzić łazienkę bez ponoszenia niepotrzebnych wydatków.

Zaplanuj prostą, ale funkcjonalną łazienkę

Podstawą aranżacji każdej łazienki powinien być jej projekt. Można przyszykować go także samodzielnie – na kartce albo z użyciem darmowych programów komputerowych. Tania łazienka nie musi być ascetyczna, ponieważ można urządzić ją również tak, aby była elegancka i przy tym funkcjonalna, aby codzienne korzystanie z niej było komfortowe. W łazience powinny znaleźć się podstawowe sprzęty – umywalka, prysznic lub wanna, a także WC. Pozostałe sprzęty to dodatki, które nie są niezbędne. Także nie trzeba kupować kosztownych mebli łazienkowych – aranżacja łazienki może bazować na prostej szafce pod umywalkę i regale typu słupek. Zamiast drogiego lustra z podświetleniem można wybrać prostą taflę lub zdecydować się na szafkę wiszącą z lustrzanymi drzwiczkami.

Zrezygnuj z niepotrzebnych wydatków

Przy urządzaniu łazienki można łatwo wpaść w pułapkę niepotrzebnych wydatków. Doskonałym przykładem jest kafelkowanie wszystkich ścian od podłogi aż do sufitu. By zmniejszyć koszty, płytki warto położyć tylko w tych miejscach, które są najbardziej narażone na wilgoć – przy umywalce, prysznicu lub wannie. Pozostałe ściany można pomalować zmywalnymi farbami przeznaczonymi do wilgotnych pomieszczeń. By zaoszczędzić, można też zrezygnować z zabudowy łazienkowej na wymiar i wybrać gotowe meble, a zamiast drogiego panelu prysznicowego z hydromasażem kupić prosty zestaw natryskowy.

Znajdź sklep z tanim wyposażeniem do łazienki

W zredukowaniu nadmiernych kosztów pomoże także sklep z tanimi rzeczami do łazienki, w którym można kupić je w bardzo atrakcyjnych cenach. Specjalnie z myślą o szukających najlepszych oszczędności powstał sklep internetowy tanialazienka.com, w którym można kupić tanie wyposażenie łazienkowe w dobrym stylu. W jego asortymencie znajdują się wanny, kabiny prysznicowe, brodziki, umywalki, armatura i inne produkty do łazienek przecenione nawet o 50%! Urządzenie łazienki nie musi być zatem kosztowne. Także wtedy, gdy budżet jest ograniczony, można stworzyć wnętrze, które będzie wyróżniało się atrakcyjnym wyglądem i komfortem codziennego użytkowania.

Mariusz Kowalski

Pasjonat budownictwa i tematyki z nią związanej. Od 2011 prowadzący portal branży budowlanej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych artykułów związanych z budownictwem, geodezją oraz domem i ogrodem. Autorytet przy opisywaniu maszyn i pojazdów budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *