Portal branży budowlanej

Budowa i urządzanie domu krok po kroku.

drzwi przesuwne
Architektura wnętrz

Drzwi przesuwne- idealne do mieszkania

Urządzając mieszkanie mamy zawsze na względzie nie tylko estetykę pomieszczeń, ale też ich funkcjonalność. Mały metraż prowokuje nas do poszukiwania rozwiązań, które pomogą nam poczuć się swobodnie we własnych czterech kątach. Aby zwiększyć powierzchnię użytkową i uniknąć ścisku w małym mieszkanku często decydujemy się na drzwi przesuwne. Takie drzwi możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, a także w celu wydzielenie odrębnych stref w jednym dużym pokoju. Drzwi wewnętrzne mogą różnić się wielkością, dlatego aby mieć pewność co do rozmiaru możemy zamówić drzwi na wymiar. Wówczas będziemy mieć pewność, że produkt spełni nasze wymagania.

Solidne drzwi przesuwne muszą być wyposażone w dobrej jakości ościeżnicę i system przesuwny. Od systemu zależeć będzie czy drzwi będą się przesuwały lekko czy topornie. Decydując się na gotowe drzwi wewnętrzne w mieszkaniu sprawdźmy dokładnie wymiary drzwi oraz miejsca, w którym zamierzamy je zainstalować. Zbyt wysokie drzwi będą wymagały przycięcia bądź montażu dodatkowych elementów. Zabierając się do samodzielnego montażu pamiętajmy, że nie każda powierzchnia nadaje się do instalacji. Ściana gipsowo- kartonowa może okazać się za słaba aby utrzymać konstrukcję. Może dojść do kruszenia się powierzchni i wypadnięcia drzwi.

Jak wybrać drzwi przesuwne ?

Wybierając drzwi przesuwne warto wziąć pod uwagę także ich kolor czy fason. Produkt powinien pasować do mebli czy podłogi. Nie oznacza to, że podłoga i drzwi powinny być w tym samym kolorze, ale muszą uzupełniać się i tworzyć harmonijną całość.
Modne drzwi wewnętrzne wykonane ze szkła są dobrym pomysłem na rozgraniczenie stref, bez zdecydowanej granicy. Takie drzwi mogą mieć zastosowanie gdy, na przykład chcemy odgrodzić część dzienną od miejsca odpoczynku, bądź wydzielić strefę pracy.
Zamawiając drzwi przesuwne przez internet, upewnijmy się co do warunków dostawy. Zazwyczaj nie proponuje się klientom wniesienia produktu na górę. Dlatego wcześniej umówmy się co do dnia i godziny dostawy, by zapewnić sobie pomoc przy wnoszeniu. Kupując online sprawdźmy jakość dostarczonego produktu i w razie usterek lub uszkodzeń zgłośmy reklamację.

Drzwi wewnętrzne montujemy zazwyczaj na lata i całe dziesięciolecia. Nie żałujmy zatem pieniędzy na sprawdzone, dobre jakościowo produkty, gdyż tylko solidne i ładne drzwi przyniosą nam satysfakcję z użytkowania.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mariusz Kowalski

Pasjonat budownictwa i tematyki z nią związanej. Od 2011 prowadzący portal branży budowlanej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych artykułów związanych z budownictwem, geodezją oraz domem i ogrodem. Autorytet przy opisywaniu maszyn i pojazdów budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *