Portal branży budowlanej

Budowa i urządzanie domu krok po kroku.

ogródek działkowy
Projektowanie ogrodu

Ogródek działkowy- tanie wakacje

nóstwo osób marzy o własny domu z ogrodem. Niestety nie każdy dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, aby móc mieszkać w takim domu. Dlatego ogromną popularnością cieszą się od lat ogródki działkowe.


Działka rekreacyjna nie jest domeną tylko starszych ludzi na emeryturze. Coraz więcej młodych ludzi oraz takich w średnim wieku docenia walory posiadania ogródka. Dzięki takim,,włościom” można przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, urządzić grilla dla znajomych bądź pozwolić dzieciom na swobodną zabawę. Szczególnie najmłodsi uwielbiają zabawy pod chmurką. W upalny letni dzień można maluchom postawić basenik z wodą i pozwolić na niczym nieskrępowaną zabawę. Ogródek działkowy jest także miejscem, gdzie odnajdziemy w sobie zamiłowanie do ogrodnictwa. Własne truskawki, agrest, a także ogórki, pomidory czy dynie są o wiele pyszniejsze niż te kupione na straganie. Praca nad własnymi plonami przynosi zawsze dużo satysfakcji i zadowolenia.
Kupując działkę od miasta należy pamiętać, że adres zameldowania musi być w tym samym województwie, w jakim chcielibyśmy ją zakupić. Kupno działki rekreacyjnej nad morzem nie będzie realne, jeżeli mieszkamy na przykład w województwie dolnośląskim.


Zanim zdecydujemy się na ogródek działkowy należy także sprawdzić jej stan prawny. Zdarza się, że działka nie jest własnością sprzedającego, a należy np. do miasta. Istotne jest czy na posesji znajduje się bieżąca woda, gaz. Warto także zorientować się, gdzie należy wyrzucać śmieci oraz czy wjazd na teren działki będzie możliwy.
Ogródek działkowy nie jest bardzo dużym wydatkiem, mimo tego zdarza się, że sprzęty typu kosiarka czy zraszacz padają łupem złodziei. Aby zapobiec takim wypadkom powinniśmy zabezpieczyć posesję solidnym zamkiem lub kłódką.


Działka rekreacyjna przeżywa swój renesans, ponieważ pozwala na odpoczynek w bliskiej odległości od miasta, bez konieczności żmudnego podróżowania.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mariusz Kowalski

Pasjonat budownictwa i tematyki z nią związanej. Od 2011 prowadzący portal branży budowlanej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych artykułów związanych z budownictwem, geodezją oraz domem i ogrodem. Autorytet przy opisywaniu maszyn i pojazdów budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *